Polska Akademia Piłki Nożnej

AKTUALNOŚCI

Obóz Piłkarski Ajax Amsterdam / Kraków Czerwiec 2019 / Za nami!

29/05/2019

 

Dla 68 młodych piłkarzy z całej Polski wakacje rozpoczęły się od przygody z klubem Ajax Amsterdam. W dniach 24 – 28 czerwiec na obiektach AWF Kraków odbył się pierwszy w Polsce oficjalny camp Ajax Amasterdam. Oprócz młodych piłkarzy do Krakowa przyjechało także ponad 20 trenerów, którzy wzięli udział w tygodniowym seminarium trenerskim.

 

Głównym prowadzącym camp był Sonny Silooy, były piłkarz Ajaxu, który w pierwszej drużynie zaliczył ponad 250 występów. Dodatkowo Ajax ze swoich struktur oddelegował dwóch trenerów Marka van der Slot oraz Bjorna Verbeij. Cała trójka trenerów z Holandii do pomocy miała po dwóch asystentów z Polski, którzy wcześniej odbyli staże w Ajaxie. Organizację Campu oraz Seminarium przez kilka dni nadzorowała Nicola Breeman, dyrektor departamentu projektów Ajax Amsterdam.

 

W trakcie obozu młodym piłkarzom zostały przedstawione oraz pokazane najważniejsze założenia filozofii Ajax Akademii.  Podczas campu tematyka jednostek treningowych była głównie ukierunkowana na doskonalenie techniki indywidualnej oraz poprawę gry 1v1. Trenerzy zaś, którzy byli uczestnikami seminarium oprócz obserwacji zajęć, każdego popołudnia brali udział w wykładach oraz prezentacjach dotyczących struktur oraz filozofii szkolenia w Akademii Ajax Amsterdam.

 

 

 

Dziś mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Camp jak i Seminarium spełniło oczekiwania uczestników. Wielu rodziców tych młodych chłopców już zgłasza chęć udziału  w kolejnych edycjach, a to chyba dowód ze było nieźle. Warto wspomnieć, że dla trzech chłopaków z rocznika 2008, (dwóch z Lecha Poznań oraz jednego z Dunajca Nowy Sącz) przygoda z Ajaxem potrwa trochę dłużej ponieważ zostali zaproszeni do Holandii. Uczestnicy seminarium trenerskiego także wystawili pozytywne opinie, i mam nadzieję, że ten tydzień spędzony w Krakowie, na ich drodze zawodowej będzie kolejną inspiracją. Ajax to pewne standardy oraz profesjonalizm, nasza organizacja została wysoko przez Ajax oceniona i mogę zdradzić, że kolejne ciekawe i dużo większe projekty przed nami  – Michał Peterman Ajax Project Manager

 

 

ACA-PAPN-A2-Players png_Easy-Resize.com

PARTNERZY

PATRONI PROJEKTÓW