Polska Akademia Piłki Nożnej

PROJEKTY

Konferencje dla Trenerów, instruktorów oraz nauczycieli WF

08/07/2016

„Kreatywnie o Piłce Nożnej”, pod taką nazwą 19 września 2015 w TAURON Arenie w Krakowie zorganizowaliśmy pierwszą ogólnopolską konferencję dla trenerów Piłki Nożnej oraz nauczycieli WF.

 

Część teoretyczna miała miejsce w Sali konferencyjnej Tauron Areny i rozpoczął ją Pan Marek Śledź, wieloletni trener i koordynator grup młodzieżowych Lecha Poznań, a w latach 2012-2015 Dyrektor Akademii oraz główny trener młodzieży. Marek Śledź w swojej prelekcji opowiedział o standaryzacji organizacji jako istotnym czynniku rozwoju Akademii na przykładzie Akademii Lecha Poznań.

 

Kolejnym prelegentem był Patrick Ladru, wieloletni trener Akademii Ajax Amsterdam i koordynator projektu Ajax Online Academy. Ladru opowiadał o procesie szkoleniowym w Akademii, filozofii i systemie oraz modelach gry, istocie wieku biologicznego młodego zawodnika. Patrick Ladru wspomniał o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii – konieczności współpracy trenerów w różnych kategoriach wiekowych. „Współpraca pomiędzy trenerami jest niezbędna i tylko dzięki niej zawodnik może osiągnąć sukces. Na pierwszym miejscu zawsze są zawodnicy i to o ich rozwoju powinien myśleć każdy trener” – mówił Ladru.

 

Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 w swoim wykładzie opowiedział o roli gier zadaniowych w szkoleniu młodego piłkarza. Trener Dorna mówił o tym, że każdy szkoleniowiec musi być świadomy czego chce nauczyć młodego piłkarza i wiedzieć co realizowany trening ma dać drużynie. Szkolenie zawodników musi być adekwatne do potrzeb i kategorii wiekowej. Następnie zaproponował różne rozwiązania gier zadaniowych.

 

Na koniec części wykładowej swoje prelekcje przedstawili Mariusz Paszkowski, Dyrektor Sportowy Coerver Coaching, koordynator szkolenia CC Polska oraz Rafael Wieczorek, Dyrektor Coerver Coaching w Niemczech i Austrii, którzy skupili się przede wszystkim na indywidualizacji treningu i grze 1×1.

 

Po przerwie uczestnicy wzięli udział w zajęciach praktycznych na hali treningowej TAURON Areny Kraków, które poprowadzili Patrick Ladru, Marcin Dorna oraz Mariusz Paszkowski i Rafael Wieczorek.

 

Treningi były prowadzone na zawodnikach Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków oraz Akademii Mistrzów Cracovii.

W Konferencji wzięło udział ponad 200 trenerów, instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego z całej Polski. Niewątpliwym sukcesem Polskiej Akademii Piłki Nożnej są wyniki ankiet, otrzymanych od uczestników, wskazujących na dobrą organizację przedsięwzięcia, a także na bardzo wysoki poziom prezentowanych prelekcji i przeprowadzonych treningów.

Wkrótce zostanie wydana publikacja obejmująca wszystkie materiały przekazane przez prelegentów oraz dodatkowe zagadnienia związane między innymi z zarządzaniem oraz finansowaniem projektów sportowych.

 

 

 

Jestem pod wielkim wrażeniem konferencji zorganizowanej przez Polską Akademię Piłki Nożnej. Fajnie że mogłem znaleźć się w gronie prelegentów i być częścią tego wydarzenia. Dzięki przyjazdowi do Krakowa poznałem grupę młodych ludzi pełnych pasji oraz mających ciekawe pomysłyPatrick Ladru, Ajax Amsterdam.

 

 

Cieszę się bardzo, że ciekawy pomysł doczekał się realizacji na najwyższym poziomie. Często uczestniczę w podobnych wydarzeniach, a to w Krakowie śmiało zaliczyć można do krajowej czołówki. Świetne miejsce, organizacja, logistyka i zespół do pokazu Marcin Dorna, selekcjoner Reprezentacji U-21.

 

Jak na debiutantów przy organizacji takiego projektu dziś mogę odetchnąć z ulgą. Przygotowania trwały długo, a ostatnie dni przed konferencją były dosyć intensywne dla naszej Organizacji. Najbardziej cieszą mnie opinie uczestników oraz prelegentów co pozwala mi myśleć z optymizmem o kolejnych projektach Michał Peterman, Dyrektor Sportowy Polskiej Akademii Piłki Nożnej.

 

 

 

Konferencja jest częścią projektu „Profesjonalna Kadra w Sporcie”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Sportu i Turystyki – Adam Korol, Polski Związek Piłki Nożnej, Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej.

 

Patronat medialny: Dziennik Polski, portale LoveKraków.pl oraz Futbol Małopolska (futmal.pl).

 

 

 

Więcej na stronie

www.konferencjapapn.pl

 

 

PARTNERZY

PATRONI PROJEKTÓW